Sivas Haber Ajansı

Engelli derneğinden örnek yardım

Engelli derneğinden örnek yardım
49 views
07 Eylül 2020 - 11:08

Sivas Bedensel ve Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Halil Geçkil, dernek olarak yardım çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, 1.650 adet un dağıtımı yaptıklarını söyledi.
Sivas Bedensel ve Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Halil Geçkil, dernek çalışmalarını değerlendirdi.
Geçkil, “Bir hayırsever tarafından 1650 adet un gönderildi. Bunu mahalle muhtarlarımızla beraber ihtiyaç sahiplerine bugüne kadar dağıtımı yapıldı. Şu anda dağıtımımız devam ediyor. Bu unları bize gönderen hayır sahiplerine çok çok teşekkür ederiz. Bizlerin yanında olan STK’lar ve muhtarlarımızla beraber dağıtımını yaptık. Muhtarlarımıza ve STK’larımıza teşekkür ediyorum. Allah herkesin işini rast getirsin. Bundan sonra yapılacak hayır işlemlerinde hep beraber muhtarlarımızla ortak çalışarak ihtiyaçlı ailelerin ihtiyaçlarını gidereceğiz” dedi.
Sivas’ta ihtiyaç sahibi ailelere yaklaşık 1,5 Milyon adet bez dağıtımı yaptıklarını ifade eden Geçkil, “5 yıllık süre içerisinde 1 milyon 323 bin çocuk ve hasta bezimiz geldi. Ve bunların dağıtımını gerçekleştirdik. Bu yıl ki kotamız dolmuş olmasına rağmen bez firmamız yine gönderdi. Aydan aya bezlerimizi gönderiyor. Bu ay 12 bin bez geldi. İhtiyaç sahiplerinin derneğimize gelerek bezlerini alıyorlar. Yardım konusunda bir ricamız var, fakirlik belgesi getirmeden bez dağıtımı yapamıyoruz. Bez ihtiyaçlarını, muhtarlarımızdan fakirlik belgesi gelince ihtiyaçlı ailelerin ihtiyaçlarını gideriyoruz. Ayrıca biz, ev ziyaretleri yapıyoruz Sivasımız da bu pandemiden dolayı çok ihtiyaçlı aileyi tespit ettik ve bunların gıdalarını ve diğer ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Buradan bize yapılan hayırların yerine gittiğini ve ihtiyaç sahiplerine gönderilen bu miktarların kendilerine verildiğini gönül rahatlığı ile söylüyorum. Bizlere destek olan herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

http://https://www.facebook.com/sivashaberajansi/videos/2722591911330932

Tüm hakları saklıdır. İçerikler izinsiz kullanılamaz