Sivas Haber Ajansı

Bakan Soylu, Sivas’taki muhtarlara telefondan hitap etti

Bakan Soylu, Sivas’taki muhtarlara telefondan hitap etti
342 views
18 Ekim 2020 - 14:26

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’in aracılığı ile muhtarlara telefonla hitap etti. Bakan Soylu, “Sivas’ı Hilmi Başkan’a emanet ettik. Hilmi Başkanı da siz muhtarlarımıza emanet ediyoruz” dedi.  Soylu7nun başkanın telefonunda “Süleyman Soylu veya 61 Trabzon” olarak kayıtlı olması dikkat çekti.


Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin 19 Ekim Muhtarlar günü nedeniyle 66 mahalle muhtarıyla bir araya geldi. Sıcak Çermik Sefa Otelde gerçekleştirilen toplantıya Başkan Bilgin’in yanı sıra Başkan Yardımcıları, Muhtarlar Derneği Başkanı Cemalettin Arslan ve mahalle muhtarları katıldı. Sivas’a yapılan ve yapılacak olan hizmetlerin istişare edildiği toplantıda mahallelerdeki sorunlar ve çözüm önerileri konuşuldu. Mahallelerde yaşanan sıkıntıların çözümü noktasında fikir alışverişinde bulunulan programda, yapılması planlanan hizmetlerin seyrinin bu tür toplantılarda belirlenmesi gerektiği vurgulandı.
Muhtarların gününü kutlayan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Vatandaşlarımızla aramızda köprü vazifesi gören siz değerli muhtarlarımızla istişare ederek mahallerimizin sorunlarına hızlı çözüm üretmeye daha yaşanabilir bir Sivas için el birliğiyle, güç birliğiyle hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu vesileyle siz değerli muhtarlarımızın gününü kutluyorum. İnşallah hep birlikte doğduğumuz, doyduğumuz bizi biz yapan ve hepimizin hizmet etme borcu olduğu bu şehre hep birlikte güzel hizmetler yaparız” dedi.
Temsil ettikleri makamları hizmet etme aracı olarak gördüklerini ifade eden Bilgin, “Milletimize dokunan hemşerilerimizin sorun ve sıkıntılarını gideren bir çalışma anlayışıyla bu yola çıktık. İster seçimle gelelim isterse atama ile görev yapalım hiç fark etmez. Bugün seçimle Belediye Başkanlığı makamı hemşerilerimiz tarafından bize uygun görüldü. Bizlerde bu makamı millete hizmet etmenin bir aracı olarak görüyoruz. Biz bu aracı iyi kullanarak bu makamı iyi kullanarak bu şehre iyi hizmet eder bu şehirde yaşayan insanların yaşam kalitesini yükseltir ve hepsinden önemlisi de bu şehirde yaşayan insanların gönüllerini kazanır hayır dualarını alırsak işte o zaman bu makamın bir anlamı olur. Yoksa geçmişe doğru gittiğimiz zaman mezarlıklarımız onlarca Belediye Başkanıyla, onlarca milletvekiliyle, onlarca Başbakanlar, Cumhurbaşkanlarıyla dolu. Ama bugün Türkiye Cumhuriyeti tarihine baktığımız zaman belli başlı kişileri belli başlı olayları hatırlarız. Onlarında temel özelliği vardır. Milletten aldığı güçle millete hep hizmet etmişlerdir. Onları akılımızda tutan, hatıramızda tutan onları hayır duayla yâd etmemizdeki temel sebep onlara milletten aldığı gücü millet lehine kullanmalarıdır. Bizde yola çıkarken 1 Aralık 2018 tarihinde Belediye Başkanı adayı olduğumuz günden itibaren aynı parolayla, aynı prensiple yol alıyoruz. İnşallah Rabim bizleri de hayırla yâd edilen kullarından eyler” ifadesini kullandı.

BAKAN SOYLU TELEFONLA KUTLADI
Programın soru cevap bölümü yapılırken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’i aradı. Başkan Bilgin, 66 mahalle muhtarıyla ‘Muhtarlar Günü’ nedeniyle bir araya geldiklerini ifade edince Bakan Süleyman Soylu muhtarlara seslenerek günlerini kutladı.
Bakan Soylu, “Kıymetli Dostum Sivas Belediye Başkanı Hilmi kardeşimin nezaket dolu bu davranışı nedeniyle kendisine teşekkür ediyorum. Demokrasinin ilk kapısı olan bizim millet meselelerinde de her zaman müracaatçı olduğumuz ve aynı zamanda da dertlerinin dermanını bulabilmek için gece gündüz sabah akşam çaba sarf eden kıymetli muhtarlarımızı kıymetle saygı ve muhabbetle selamlıyor ve günlerini kutluyorum. Bugün orada ‘Muhtarlar Günü’ vesileyle kıymetli dava arkadaşımız Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin ile bir arada olmanızda benim için ayrı bir gurur vesilesidir. Çünkü Türkiye’de ‘Muhtarlar Günü’ kavramını yıllarca muhtarlarımız dile getirmişlerdi ama bu konu çeşitli sebeplerle mümkün olamamıştı ancak Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bunu mümkün hale getirdi. Demokrasinin en önemli kurumu olan vatandaşlarımızın en ufak derdiyle ilgilenen bunu kendine bir görev ama bir onur vazifesi olarak gören siz değerli muhtarlarımıza sizin şahsınızda teşekkür ediyorum. Bugüne kadar görev yapmış ve görevi başında hayatını kaybeden bütün muhtarlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Başkanımız vesilesiyle sizlere telefonla ulaşabildik ancak inanın yanınızda olmayı da çok arzu ederdim. Yine de başkanımız bir telefonla bizleri bir araya getirdi. Allah ondan da razı olsun. Son olarak şunu söylemek istiyorum; siz değerli muhtarlarımızın ve milletimizin 24 saat emrindeyiz” ifadelerini kullandı.

61 TRABZON DETAYI
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’in telefonunda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ‘Süleyman Soylu veya 61 Trabzon” olarak kayıtlı olması dikkat çekti.  Soylu’nun memleketi Trabzon’a atıfla kayıtlı olması ilgi çekti.

Tüm hakları saklıdır. İçerikler izinsiz kullanılamaz