Sivas Haber Ajansı

Bir yanı milyonluk siteler, bir yanı Fen Lisesi

Bir yanı milyonluk siteler, bir yanı Fen Lisesi
321 views
05 Aralık 2020 - 12:19

Sivas’ın en gözde yerleşim yeri haline gelen ve milyonluk dairelerin yükseldiği Eğriköprü Mahallesi Toki konutları civarında oluşan çöp yığınları çevredekileri rahatsız ediyor. 

Yatırım anlamında her geçen gün büyüyen ve yeni konutlar ile kentin en gözde yerleşim alanlarının başında gelen Eğriköprü Mahallesi sakinleri, bugünlerde özensizce alınan çöpler ve yeterince yapılmayan temizlik nedeni ile sıkıntı yaşanıyor. Kentte tüm ailelerin öğrencilerini göndermek için yarış halinde olduğu Fen Lisesi’nin yanı başında bulunan alandaki özensiz görüntü ve temizlik işçilerinin özensizliği tepki çekiyor. Bölgede oturanlar da durumu belediyeye ilettiklerini ve çözüm beklediklerini dile getiriyor.

‘BOŞ ALANLAR PARK-BAHÇE YAPILSIN’

Özellikle okul bölgesinde bulunan boş durumdaki alanlarda çevre düzenlemesi yapılması ve buraların insanların kullanımına uygun, park bahçe şeklindeki düzenlenmesi ve özellikle çöp alımlarında titiz davranılması isteniyor.  Bazı kişilerin konteyner çevresine çöp bırakması ve sokak hayvanların da bunları dağıtması sonucu oluşan kirlilik bölgede oturanları rahatsız ederken, temizlik elamanlarının sadece konteyneri alıp, etrafında oluşan kirlilik ile ilgilenmedikleri iddia ediliyor. Bölge sakinleri gönül belediyeciliği sloganı ile göreve gelen Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’den acil çözüm bekliyor.

Tüm hakları saklıdır. İçerikler izinsiz kullanılamaz