Sivas Haber Ajansı

STSO ‘Esnafına sahip çık’ kampanyası başlattı

STSO ‘Esnafına sahip çık’ kampanyası başlattı
608 views
17 Aralık 2020 - 11:40

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) tarafından küçük esnafların desteklenmesi ve zorlu pandemi sürecini az kayıpla atlatmaları amacıyla ‘Alışverişini yerel esnaftan yap, esnafına sahip çık’ kampanyası başlatıldı.
Pandemi sürecinin özellikle yerel ve küçük esnafları zor durumda bırakmasından hareketle yola çıkan STSO Yönetim Kurulu destek için kampanya kararı aldı. Aralık ayı meclis toplantısında kampanyayı başlatan STSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, “Bu zor günleri, birlik ve beraberlik içerisinde atlatacağız” dedi.

Başkan Eken, “Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle ekonomik anlamada zor günlerden geçiyoruz. Millet olarak bu zor günleri birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde atlatacağız. Dayanışmayı sağladığımızda ülke olarak bu süreci daha güçlü olarak atlatacağımıza olan inancımız tamdır” diye konuştu.

Ekonominin bel kemiği olan esnafların yaşanan zorlu süreçte en çok etkilenen kesim olduğunun altını çizen Eken, şunları söyledi:

“Bu süreçte Sivaslılar olarak alışverişlerimizi özellikle yerel firmalarımızdan yapmamız büyük önem taşımaktadır. Vatandaşlarımızın alışverişlerinde, vergisini Sivas’ta ödeyen, istihdamını halkımızdan sağlayan, yatırımlarını şehrimize yapan yerel firmalarımızı tercih etmeleri konusunda başlattığımız kampanyaya destek vermeye çağırıyoruz. Esnafına Sahip Çık Sivas kampanyasını hayata geçirerek, Sivaslı firmalarımıza destek olmak, durma noktasındaki işlerini biraz olsun canlandırmak bizlerin görevidir. Unutulmamalıdır ki; bu zorlu süreci birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde atlatacağız. Şehrimizde istihdamın devamı, ekonominin yeniden toparlanması için yerel firmalarımızın bu süreçte yaşadığı zorluğu en aza indirgememiz lazım. Birliğin beraberliğin ve dayanışmanın sembolü olan Sivas’ta yiğit hemşehrilerimizin yerel esnafımıza sahip çıkarak alışverişlerini yerel esnafımızdan yapacağına inanıyorum. Gün, dayanışma içerisinde olma günüdür. Gün ayakta kalma mücadelesi veren esnafımıza sahip çıkma günüdür.”
Kampanya kapsamında hazırlanan kampanya duyuru pankart ve afişleri de iş yerlerine dağıtıldı.

Tüm hakları saklıdır. İçerikler izinsiz kullanılamaz