Sivas Haber Ajansı

Ocak ayında, 1930’dan bu yana en yüksek sıcaklık görüldü

Ocak ayında, 1930’dan bu yana en yüksek sıcaklık görüldü
86 views
12 Ocak 2021 - 16:08

Sivas’ta gün içinde hava sıcaklığı 18 dereceye kadar yükseldi. Meteoroloji verilerine göre ilde ocak ayında son 91 yılın en yüksek sıcaklık rekoru kırıldı. Vatandaşlardan bazıları sıcaklık nedeniyle susuzluk yaşanabileceğini belirtirken, bazıları da havanın tadını çıkardıklarını söyledi.
Kuraklığın etkisini sürdürdüğü illerden biri olan ve kış mevsimini en soğuk geçiren ilk 5 il arasında yer alan Sivas’ta şaşırtan sıcaklıklar görülmeye devam ediyor. Sivas’ta bugün hava sıcaklığı öğle saatlerinde 18 derece olarak ölçüldü. Güzel havayı fırsat bilenler pandemiye rağmen kentin işlek caddelerini doldurarak gezinti yaptı. Sokak ve caddeler arasında genellikle baharlık kıyafetler giyenlerin çoğunlukta olduğu görüldü. Kısa kollu kıyafetlerle de gezinenler görüntülendi. 1930 yılından bu yana Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün kent verilerine göre en ocak ayının en yüksek ısısı görüldü. Meteoroloji verilerine göre daha önce ocak ayı içinde son 91 yılda ölçülen en yüksek sıcaklık 14,6 olarak kayıtlara geçti. Bugün görülen 18,4 derece sıcaklık ile bu rakam yaklaşık 4 derece aşıldı. Kent merkezinde geçen yıl ocak ayında kar manzaraları görüntülenmişti.
Uzun zamandır bu şekilde bir sıcak hava görmediklerini belirten kent sakinlerinden bazıları havanın keyfini çıkarırken, bazıları da endişelendiklerini dile getirdi.

Tüm hakları saklıdır. İçerikler izinsiz kullanılamaz