Sivas Haber Ajansı

Vali Ayhan: İlimizde vaka sayıları yüz güldürüyor

Vali Ayhan: İlimizde vaka sayıları yüz güldürüyor
168 views
13 Şubat 2021 - 14:44

Sivas Valisi Salih Ayhan, koronavirüs aşısının ilk dozunu yaptırdı. Vali Ayhan, ”İlimizde vaka sayıları yüz güldürücü durumda” dedi.
Sivas Valisi Salih Ayhan, Numune Hastanesinde oluşturulan Aşı Polikliniğinde koronavirüs aşısının ilk dozunu oldu.
Aşı olduktan sonra açıklamada bulunan Vali Salih Ayhan, ‘Koronavirüsle mücadelenin bir parçası olarak bizler de aşımızı olduk. Bu virüsle bir yıldır yoğun bir mücadele vermekteyiz. Risk gruplarından öncelikle 90, 85, 70 ve 65 yaş üzerine kadar aşılamaya başlandı. Yaklaşık 30 bin vatandaşımız Covid-19 aşısı oldu. Şu an stokumuzda da 10 bin civarı aşımız var. Bu aşı noktasında ilerlediğimiz sürece de virüsün belini kıracağımızı söyleyebiliriz. İlimizde de vaka sayıları henüz bitmemekle birlikte yüz güldürücü durumda. Mücadeleye devam edeceğiz” dedi.

‘VATANDAŞLARIMIZ RAHAT OLSUN’
Vatandaşların gönül rahatlığı ile aşı olabileceğini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ardından illerdeki temsilcilerinin de aşı olduğunu söyleyen Vali Ayhan, “Dolayısıyla bu bilimsel bir tespittir. Devletimiz, vatandaşımızın sağlığını düşünerek bu minvalde test edilmiş ve bütün ruhsatlanması bitmiş aşıların olunmasında hiçbir sakınca yoktur. Bu konuda vatandaşlarımız rahat olsun. Hiçbir devlet vatandaşının sağlığını tehlikeye atacak adım atmaz” diye konuştu.

Tüm hakları saklıdır. İçerikler izinsiz kullanılamaz