Sivas Haber Ajansı

Merhum Yazıcıoğlu ve yol arkadaşlarının 12’nci yıl dönümü

Merhum Yazıcıoğlu ve yol arkadaşlarının 12’nci yıl dönümü
230 views
25 Mart 2021 - 13:16

Kahramanmaraş’ta 2009 yılında Büyük Birlik Partisi (BBP) merhum Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve yol arkadaşlarını taşıyan helikopterin düşmesi sonucu yaşamını yitirenlerden gazeteci İsmail Güneş, meslektaşları tarafından kabri başında anıldı.


Kentte görev yapan basın mensupları, 25 Mart 2009’da Kahramanmaraş’ta helikopterin düşmesi sonucu Büyük Birlik Partisi’nin kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte hayatını kaybedenler arasında yer alan gazeteci İsmail Güneş’in Yukarı Tekke Mezarlığındaki kabrine ziyarette bulundu. Gazeteciler, İsmail Güneş ve aynı yerde mezarları bulunan eski BBP İl Başkanı Erhan Üstündağ, İl Başkan Yardımcısı Yüksel Yancı ve Belediye Meclis Üyesi adayı Murat Çetinkaya’nın kabirlerine karanfil bırakarak dua etti. Anma programına Sivas 4 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muhittin Karahan, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Sivas Şube Başkanı Kemal Çağlayan ve kentteki yazılı ve görsel medyanın temsilcileri katıldı.

‘İÇİMİZ KAN AĞLIYOR VE ÜŞÜYORUZ’
Anma programı sonrası grup adına açıklamalarda bulunan TSYD Sivas Şube Başkanı Kemal Çağlayan, “Bundan 12 yıl önce Keş Dağı’nda Kanlıçukur bölgesinde elim bir helikopter kazasında kaybettiğimiz merhum BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve yol arkadaşları ile ilgili olayın aydınlatılmasını bekliyoruz. Muhsin Yazıcıoğlu’nun şiirinde dile getirdiği gibi üşüyoruz, üşümeye devam ediyoruz. Bu olayın bir an önce aydınlatılması ve faillerinin bulunması gerekiyor. Bugün meslektaşımız gazeteci arkadaşımız İsmail Güneş’in mezarı başında bulunuyoruz. Ruhları şad, mekanları cennet olsun. Tüm meslektaşlarımız ile birlikte içimiz kan ağlıyor ve üşüyoruz. Başta Muhsin Yazıcıoğlu olmak üzere yol arkadaşlarının ruhu şad olsun. Yakınlarına Allah sabırlar ihsan eylesin” dedi.

BBB İL BAŞKANI UĞUR: HİÇBİR ZAMAN BU MÜCADELEDEN YILMAYACAĞIZ
Dün ise kabristanda BBP İl Başkanlığı tarafından anma etkinliği yapıldı. Anma programında konuşan BBP Sivas İl Başkanı Uğur Bulut, “Şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu, 25 Mart 2009 tarihinde bir suikast sonucu helikopteri düşürülerek şehit edilmiş, Türkiye’yi kendi emellerince yönetmek isteyen karanlık güçler tarafından ortadan kaldırılarak ülkemiz bir girdaba sokulmak istenmiştir. Biz o tarihten bu zamana kadar tam 12 yıldır hukukun içerisinde kalarak Muhsin Başkanın olayına ilgisi olan kişilerin kanun önünde hesap vermesi için mücadele ediyoruz. 12 yıldır geldiğimiz süreçte Muhsin Yazıcıoğlu ve yol arkadaşlarının hukukunun sonuna kadar aydınlatılamadığını görmekteyiz. Gerek arama kurtarma faaliyetlerini akamete uğratan kişiler, gerek bazı üst düzey yetkililer ve askerlerle ilgili verilen mahkeme kararları bizleri hiçbir dönem tatmin etmemiştir. Büyük Türk Devleti’ne ve adaletine, hukukuna da bunu sonuna kadar açıklamak, bu suikastta kimler sorumluysa onların da kanun önünde hesabını sormak düşer. Bizler, Alperenler hiçbir zaman bu mücadeleden yılmayacağız. Muhsin Başkanımızın hukukunun sonuna kadar açıklanması en büyük temennimizdir. Türk adaletine düşen Muhsin Yazıcıoğlu’nun hukukunu sonuna kadar aydınlatmaktır” dedi.

Tüm hakları saklıdır. İçerikler izinsiz kullanılamaz